مشهد - احمد آباد - خیابان قائم - ساختمان گوهرشاد - طبقه 5 (شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 8 شب)

  • English language
  • Arabic language
05138449686 09033747800

استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو

کاشت مو سلول های بنیادی، به راحتی مشکل زیبایی افرادی که دچار طاسی و یا ریزش مو شده اند را حل می کند و در نظر داشته باشید که کاشت مو یکی از مهمترین عوامل زیبایی انسان ها در سال ۲۰۱۹ محسوب می شود.

در حوزه ی کاشت مو روش های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از بهترین آن ها، کاشت مو سلول های بنیادی است، اگر می خواهید با این روش آشنا شوید تا پایان مقاله با کلینیک دنیز همراه باشید.

ریزش مو یکی از عمده ترین مشکلات افراد به خصوص در دوران جوانی یا میانسالی است و ضعف در سیستم ایمنی بدن و هورمون های مردانه عامل اصلی آن می باشد. هضم این موضوع ممکن است برای جوان ها بسیار مشکل تر از سایر افراد باشد. افرادی که موهای خود را از دست می دهند، جاذبه کمتری نسبت به سایر افراد دارند و این موضوع در جوانی بسیار آزار دهنده می باشد.

استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو

روش پیوند سلول های بنیادی مو Hair Stem Cell Transplantation که به اختصار HST نامیده می شود، در حال حاضر جدیدترین روش کاشت مو می باشد.

در روش HST فقط قسمت هایی از فولیکول های مو (نه کل فولیکول) با سوزن های بسیار ظریف  استخراج می شوند. یعنی به جای اینکه تعداد بسیار زیادی فولیکول برای کاشت مو از بانک موی شما جدا شود تنها یک سلول بنیادی از پوست و فولیکول منطقه بانک موی سر شما برداشته خواهد شد.

این سلول بنیادی این قابلیت را دارد تا در آزمایشگاه های مجهزی موجب تکثیر فولیکول ها شود و در نتیجه با تکمیل این روند، فولیکول های مورد نیازی برای کاشت مو به دست خواهد آمد که همه آن ها به واسطه استخراج و تکثیر از سلول بنیادی موی سر شما دارای بالاترین کیفیت ممکن هستند.

مزایای استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو

روش بدون درد

یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد با کاشت مو به روش های سنتی داشته باشند، درد می باشد؛ اما در این روش هیچ گونه دردی در هنگام اجرای عمل کاشت مو و همچنین پس از عمل احساس نخواهد شد.

نتیجه کاملا طبیعی

یکی از طبیعی ترین روش های کاشت مو استفاده از سلول های بنیادی می باشد. موهایی که با استفاده از این روش کاشته می شوند، با همان کیفیت موهای دیگر رشد می کنند، ظاهری بسیار طبیعی تر داشته و رنگ مویی دقیقا مشابه رنگ موی فرد دارند.

بهبودی کامل در مدتی کوتاه

یکی از مشکلاتی که پس از کاشت مو برای افراد به وجود می آید، طولانی شدن دوره درمان می باشد که باعث می شود افراد نتوانند به کار خود برسند و در انجام کارهای روزمره خود دچار مشکل شوند. اگر می خواهید زمان بسیار کوتاهی را برای بهبودی کامل تجربه کنید، می توانید از روش سلول های بنیادی استفاده نمایید.

رشد مجدد موهای برداشت شده

تفاوت HST با FIT  ، SUT ، SuperFUE و … این است که موهایی که در روش HST از بانک مو برداشت می شوند باز هم رشد می کنند؛ حال آنکه در سایر روش ها، موهای برداشت شده از بانک مو هرگز رشد نخواهند کرد.

مناسب برای درمان بافت سوخته

در برخی از موارد ممکن است دلیل ریزش مو سوختگی باشد. در این موارد ممکن است نیاز به استفاده از روش های خاصی برای ترمیم موها باشد. روش سلول های بنیادی یکی از بهترین روش های کاشتن مو برای افرادی است که با سوختگی موهای خود را از دست داده اند.

بدون ایجاد زخم

روش سلول های بنیادی از جمله روش هایی برای کاشت مو است که در آن نیاز به ایجاد زخم و برش در پوست سر نمی باشد و هیچ گونه خط و اثری پس از درمان بر روی پوست سر باقی نمی ماند.

به طور کلی سلول های بنیادی به طرز معجزه آسایی می توانند در ترمیم بافت های مختلف بدن از جمله موها تاثیر گذار باشند که نه تنها به بازیابی موها کمک می‌کنند بلکه به دلیل قابلیت تقسیم و تکثیری که دارند از ریزش موهای بیشتر در آینده جلوگیری خواهند کرد.

سخن پایانی

روش کاشت مو با کمک سلول های بنیادی هنوز در مرحله ی تحقیقات و آزمایشات می باشد. و نه تنها در ایران، بلکه در کشورهای دیگر هم انجام نمی شود.


فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.


۴ دیدگاه برای “استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو”
  1. Saman گفت:

    سلام وقت بخیر.روش سلول بنیادی که میگن تو ایران نداریم.تو دنیا هم تازه دارن روش تحقیق میکنن.واقعا شما انجام میدین این کارو؟

  2. علی سادات احمدی گفت:

    عالی