مشهد - احمد آباد - خیابان قائم - ساختمان گوهرشاد - طبقه 5 (شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 8 شب)

  • English language
  • Arabic language
05138449686 09033747800

سردرد پس از کاشت مو

به جرات می توان گفت که روش های کاشت مو جزو روش های ایمن برای رفع کچلی و طاسی به شمار می روند و اکثر افرادی که از آن استفاده می کنند شاهد عوارض بلند مدت نخواهند بود؛ اما با این وجود عمل کاشت مو بسیار ظریف و حساس است و می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. یکی از عوارضی که بعضی از افرادی که کاشت مو انجام داده اند دچار آن می شوند، سردرد پس از کاشت مو است. احساس سردرد بعد از کاشت مو خطرناک نیست و جای نگرانی ندارد. سردرد های بعد از کاشت مو معمولا به علت ایجاد برش هایی است که هنگام جراحی پیوند مو ایجاد می شود و دوره نقاهت مشخصی برای آن تعیین نشده است.

سردرد پس از کاشت مو

البته سردرد و سرگیجه بعد از کاشت مو به دلایل دیگری همچون خارج نمودن گرافت و کاشت مو، مصرف دارو های تجویزی، نحوه خوابیدن فرد به صورت نیمه نشسته، استرس ناشی از عمل جراحی، مشکلات عصبی ناشی از عدم مصرف کافئین و نیکوتین پس از کاشت مو، کناره گیری فرد از اجتماع و منزوی شدن و مواردی از این دست نیز رخ می دهد.

در گذشته و در آغاز و ابداع کاشت مو، از وسایل و لوازم غیر ظریفی استفاده می شد که سردرد و سرگیجه را در فرد افزایش می داد. اما امروزه در تکنیک های مدرن و جدید کاشت مو از ابزار های میکروسکوپیک و بسیار ظریف استفاده می شود و عوارضی چون سرگیجه و سردرد را کاهش می دهد.

درمان سردرد پس از کاشت مو

پس از تمام شدن کاشت مو احساس سردرد و سرگیجه امری طبیعی است و با گذشت زمان به صورت خود به خود رفع می گردد؛ اما می توانید با روش هایی که وجود دارد به رفع سریع تر آن کمک نمایید.

یکی از راه های درمان سردرد و سرگیجه استفاده از کمپرس گرم است و در کمترین زمان درد شما را کاهش می دهد. این کار در اکثر موارد باعث می شود تا در کمترین زمان ممکن سردرد تسکین پیدا کرده و شدت آن کاهش یابد. اما اگر هم چنان احساس کردید سردردتان کاهش پیدا نکرده باید طبق دستور پزشک از مسکن هایی که تجویز شده استفاده نمایید.

مسکن معمولا برای درمان سردرد های بعد کاشت مو تجویز می شود؛ چرا که درصد قابل توجهی از بیماران این سردرد ها را تجربه می کنند. بهتر است مصرف مسکن ها را به شب و قبل از خواب شبانه موکول کنید. چرا که مشکلات عصبی و استرس ناشی از کاشت مو، شب هنگام می توانند به شدت آثار نامطلوبی بر روی سیستم عصبی داشته باشند. البته شما نباید به حدی مسکن مصرف کنید که به یک خواب عمیق فرو بروید. خواب عمیق شما را از شرایط فعلی غافل نموده و ممکن است به یک سبک نادرست دراز بکشید.

جلوگیری از سردرد پس کاشت مو

توجه داشته باشید که حتما باید از مصرف کافئین خودداری کنید؛ چون در بسیاری از مواقع باعث افزایش سردرد های بعد از کاشت مو می گردد.

چند شب اول لازم است بیماران به صورت ۴۵ درجه (نیمه نشسته) بخوابند. در این وضعیت فشار وریدی و لنفاتیک در سر و گردن کاهش می یابد و از تورم پیشانی جلوگیری می شود. برای این منظور کافی است از یک بالش دور گردنی نرم استفاده کنند.

با استفاده از تمرینات تنفسی نیز می توان در برخی از موارد این نوع سردرد ها را کاهش داد. تنفس عمیق باعث می شود تا اکسیژن بیشتری به ناحیه  سر برسد و سردرد کاهش یابد.


فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.