مشهد - احمد آباد - خیابان قائم - ساختمان گوهرشاد - طبقه 5 (شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 8 شب)

  • English language
  • Arabic language
05138449686 09033747800

چه مدت بعد از کاشت ابروهایم را رنگ کنم؟

ابروها به دلیل وظایف متعددی که انجام می‌دهند، یکی از ویژگی‌های مهم صورت هستند. آنها به قاب‌بندی چشم‌ها و شکل‌دادن به چهره کمک می‌کنند و نقش قدرتمندی در ارتباطات دارند. اما متأسفانه همه افراد با ابروهایی کاملاً پر به دنیا نمی‌آیند؛ بنابراین برای دستیابی به ظاهری زیبا، ابروها باید به طور معمول شکل داده شده و پر شوند. به همین منظور امروزه متد کاشت ابرو، این نیاز به زیباتر شدن را در خانم‌ها و حتی آقایان برطرف کرده است.

با کاشت و جراحی ابرو می‌توان صاحب ابروهای طبیعی و زیبا شد اما به دنبال کاشت نکات و سؤالاتی پیش می‌آید که در این مقاله به یکی از این سؤالات راجع به زمان رنگ بعد از کاشت ابرو پاسخ خواهیم داد.

چه مدت بعد از کاشت ابروهایم را رنگ کنم؟

اگر از مراحل کاشت ابرو اطلاع داشته باشید، می‌دانید که برای کاشت ابرو از فولیکول‌های موی بالای گوش یا پشت سر استفاده می‌شود. کاشت ابرو نسبت به کاشت مو از حساسیت بیشتری برخوردار است و نیاز به مراقبت بیشتری هم دارد.

ازآنجائی‌که برای کاشت ابرو از فولیکول‌های مو استفاده می‌شود، تارهای کاشته شده مطمئنا رشد سریع‌تری را نسبت به بقیه قسمت‌های ابرو خواهند داشت؛ بنابراین اگر می‌خواهید ابروهای خود را رنگ کنید باید رشد سریع‌تر قسمت‌های کاشت شده را در نظر بگیرید. اما سؤال اصلی این است که چه مدت بعد از کاشت ابروهایم را رنگ کنم؟
فولیکول‌های کاشته شده ابرو از حساسیت زیادی بخصوص در هفته‌های اول برخوردارند و نیاز به مراقبت‌های خاصی دارند تا به ریشه‌هایشان آسیب نرسد و رشد طبیعی داشته باشند. باتوجه‌به اینکه رنگ‌ها دارای مواد شیمیایی و مضر هستند ممکن است به فولیکول‌های مو و پوست ابرو آسیب برسانند و رشد ابروهای کاشت شده را متوقف سازند. پس توجه داشته باشید حداقل سه تا چهار هفته بعد از کاشت به‌هیچ‌وجه از رنگ و مواد شیمیایی استفاده نکنید. شما فقط مجاز به استفاده از پماد و داروهای تجویزی دکتر در این زمان هستید.

تقریباً یک یا دو ماه بعد از کاشت، ابرو دچار شوک ریزش می‌شود و ابروهای کاشته شده می‌ریزند و دوباره رشد می‌کنند. پس قبل از رنگ کردن ابرو این مورد را هم در نظر بگیرید که ممکن است ابروها را رنگ کنید و دچار ریزش شوید.

از دیدگاه جراحان کاشت ابرو، عاقلانه‌ترین زمان برای رنگ ابرو، پشت سر گذاشتن دوره نقاهت ابرو و به ثبات رسیدن کاشت است. دوره نقاهت در افراد مختلف، بسته به تبحر جراح، تغذیه فرد، نوع مراقبت از ابروها، بهداشت، پوست و ژنتیک افراد متفاوت است. این دوره تقریباً در افراد بین ۶ تا ۹ ماه به طول می‌انجامد. برای بهتر نتیجه گرفتن کاشت و جلوگیری از آسیب رسیدن به فولیکول‌های موهای کاشته شده ترجیحاً بعد از دوره کامل نقاهت ابروهای خود را رنگ کنید. البته توضیح دادیم که بعد از گذشت یک ماه، شما مجاز به رنگ کردن هستید ولی هرچه دیرتر رنگ کنید دچار آسیب کمتری خواهید شد.

اما خیلی از مراجعان کاشت ابرو سؤال دیگری را نیز مطرح می‌کنند که آیا قبل از کاشت هم می‌توان رنگ کرد؟

طبق توصیه پزشکان حداقل پنج یا شش روز قبل از کاشت به‌هیچ‌وجه نباید رنگ کنید. چون مواد شیمیایی موجود در رنگ حتی بعد از پاک شدن از روی پوست باز هم به مو آسیب می‌رساند. به همین دلیل اکثر جراحان کاشت توصیه می‌کنند از رنگ کردن ابروهایتان حداقل یک ماه گذشته باشد تا نتیجه بهتری از کاشت ابرو دریافت کنید.

کلینیک تخصصی دنیز یکی از بهترین مراکز کاشت ابرو در مشهد است که از تجهیزات و متدهای پیشرفته‌ برخوردار می باشد. برای کاشت ابرو می‌توانید با این کلینیک تماس گرفته و از مشاوره رایگان این مرکز در مورد انواع متدهای موجود و اطلاع از قیمت آنها استفاده کنید.


فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.