مشهد - احمد آباد - خیابان قائم - ساختمان گوهرشاد - طبقه 5 (شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 8 شب)

  • English language
  • Arabic language
05138449686 09033747800

بهترین سن مناسب کاشت مو

مو یکی از اجزایی است که دارای یک چرخه رشد طبیعی است که این چرخه شامل: رشد، پیری و ریزش است. همچنان که یک مو می‌ریزد، موی جدیدی جایگزین آن می شود اما مشکل زمانی آغاز می‌شود که این روند دچار اختلال می شود و موهای ریزش‌یافته بیشتر از موهای رویش‌یافته جدید باشد در این حالت پس از مدتی از حجم کل موها کاسته و این علت اصلی ریزش مو است.

علل ریزش مو

عوامل بسیار متعددی برای ریزش مو وجود دارد اما معمول‌ترین علت ریزش مو در مردان آندروژنیک است که ۲ عامل مهم هورمون آندروژن و ژنتیک نقش اصلی را در این ریزش مو ایفا می‌کنند. هورمون‌های آندروژنی در افرادی که به آلوپسی آندروژنی مبتلا هستند، باعث کاهش ضخامت و ریزش مو می‌شود.

بهترین سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو به دو عامل جنسیت و علت طاسی بستگی دارد. صحبت سن مناسب برای کاشت مو بیشتر برای مردانی که درگیر ریزش موی ژنتیکی ( آلوپسی آندروژنی یا ریزش مو با الگوی مردانه) هستند گفته می‌شود. اگر علت ریزش مو این باشد بهتر است کاشت مو در سنین بالاتر از ۲۵-۲۷ سالگی انجام شود چرا که در افراد جوان زیر ۲۵-۲۷ سال نمی‌توان پیش‌بینی کرد که نواحی بانک مو در آینده چه وضعیتی خواهد داشت و پیوند مو چگونه می شود.

اگر ریزش مو در نواحی بانک مو متوقف نشده باشد، جدا سازی موهای دائمی و موهایی که در آینده دچار ریزش خواهند شد، دشوار است، بنابراین بهترین سن کاشت مو در جوانی بهتر است بالاتر از ۲۷ سال و در سنین نزدیک به ۳۰ باشد که نتایج بهتری از کاشت مو حاصل شود. در ضمن برای خانم‌ها و افرادی که به دلیل صدمه دیدن پوست سر به هر دلیلی دچار طاسی شده‌اند، محدودیت سنی وجود ندارد.

چرا کاشت مو بهتر است زیر سن ۲۷-۲۵ سال انجام نشود؟

الگو و میزان ریزش مو معمولا در این سن هنوز کاملا آشکار و مشخص نشده است و در نتیجه نمی توان به نتیجه مطلوب و مورد قبول رسید و همین که کاشت مو صورت بگیرد، جراحی های دیگر نیز در آینده تحت تاثیر است و در نتیجه طراحی الگوی طبیعی و مناسب برای سال های آینده زندگی در طی روند جراحی سخت است.

نتایج نامناسب کاشت مو که در سنین پایین انجام می شود باید با جراحی های بعدی اصلاح شود که باز هم نتیجه مورد انتظار به دست نخواهد آمد.

در سنین کمتر از ۲۵ سال نمی‌توان گفت که چه تعداد از فولیکول‌های بانک مو نسبت به ریزش مقاوم‌ هستند و در آینده دچار ریزش نمی‌شوند. در سنین بالاتر، وضعیت ریزش مو تقریباً ثابت ، پایدار و قابل پیش بینی است و می توان شرایط را به خوبی بررسی کرد و میزان موفقیت عمل کاشت مو را بیان کرد.

توصیه:
به افراد خیلی جوان و زیر ۲۵ سال توصیه می شود که عجله نکنند و ابتدا از روش‌های دارو درمانی مانند ماینوکسیدیل ، قرص فیناستراید و سایر روشهای درمانی مشابه استفاده کنند تا زمان مناسب کاشت مو برای آنها فراهم شود و به نتیجه مورد دلخواه خود برسند. پس تا زمان رسیدن به سن مناسب برای کاشت مو، این موارد بهترین گزینه برای افراد جوان است .


فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.