مشهد - احمد آباد - خیابان قائم - ساختمان گوهرشاد - طبقه 5 (شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 8 شب)

  • English language
  • Arabic language
05138449686 09033747800

بهترین فصل کاشت مو

ریزش مو در مردان و زنان می‌تواند باعث ایجاد استرس و احساس سرخوردگی شود به خصوص در افرادی که به موهای خود اهمیت زیاد می دهند و برایشان مهم است که چه به سر موهایشان می آید. کاشت مو به طور خلاصه و با زبان عامیانه عبارت است از: برداشت گرافت های مورد نیاز برای کاشت مو از فضای پشت سر فرد که به آن بانک مو می گویند و کاشتن گرافت های برداشت شده در فضاهایی که خالی از مو است. حال سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که آیا برای کاشت مو فصل خاصی مناسب است یا نه؟ اصلا برای کاشت مو فصل خاصی بهتر است یا فرقی نمی کند؟

هر فصلی با توجه به ویژگی های مختص خودش مزایا و معایبی دارد و قطعا نمی توان گفت که فصل خاصی برای کاشت مو برای افراد وجود دارد. در ادامه شما را با فصل های مختلف و مزایا و معایب آن آشنا خواهیم کرد. اینگونه می توانید پی ببرید بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است.

بهترین فصل کاشت مو چه موقع است؟

در فصل بهار دمای هوا نسبتاً متعادل است و رطوبت هوا کمک می‌کند تا پوست سر خشک نشود و شما احساس خارش نداشته باشید و به کف سر آسیب نزنید و از طرفی باد و باران فصل بهار برای زخم‌های حاصل از کاشت مو کاشت خیلی مناسب نیست و باید خیلی مراقب آن‌ها باشید.

در فصل تابستان و با گرم شدن هوا و تابش بیشتر آفتاب، و با توجه به محل زندگی‌ باید به پوست سر خود ضد آفتاب بزنید یا یک کلاه سبک روی سر خود قرار دهید و از تابش مستقیم آفتاب به سرتان جلوگیری کنید. تابستان می‌تواند بهترین فصل کاشت مو باشد، اما بستگی به شرایط شما دارد چرا که آفتاب سوختگی و خشک شدن کف سر بعد از کاشت مو بسیار مضر است. از طرفی دوش گرفتن های تابستان به جهت عرق کردن مداوم منجر به شسته شدن چربی‌های ضروری و طبیعی پوست سر شود که برای شما خوب نخواهد بود.

فصل پاییز به لحاظ شرایط دمایی می‌تواند بهترین فصل کاشت مو باشد. عرق کردن کمتر و کاهش آفتاب مستقیم به سود شما هستند از طرفی تغییرات آب و هوایی و افت و خیز دمای شب و روز پاییز برای دورهٔ بهبودی شما خوب نیست در نتیجه باید همیشه همراه خود کلاه و ضد آفتاب داشته باشید.

در فصل زمستان و با توجه به سرد شدن هوا، نیازی به استحمام زود به زود مانند تابستان نیست و نگران آفتاب هم نخواهید بود اما حواستان باشد که هوای سرد و خشک زمستان، رطوبت موها را از بین می‌برد و آن‌ها را مستعد خشک شدن و آسیب پذیرتر می‌کند.

توصیه مهم :
در عمل پیوند و کاشت مو ، انتخاب بهترین زمان برای جراحی پیوند مو به اندازه تجربه و اعتبار پزشک انجام دهنده عمل جراحی پیوند مو، دارای اهمیت نیست به بیان دیگر اینکه چه زمان و فصلی بهترین زمان برای جراحی پیوند مو است، مهم ترین مسأله در هنگام کاشت مو نیست. با اهمیت ترین مورد در کاشت مو این است که آیا پزشک شما یک جراح پیوند موی با تجربه و با سابقه ای درخشان و نتایج خوب است یا نه؟

آدرس کلینیک : مشهد – خیابان احمدآباد – نبش قائم – ساختمان گوهرشاد – طبقه ۵

برای گرفتن وقت با شماره های کلینیک تماس بگیرید

۰۹۰۵۵۱۴۴۵۰۰
۰۵۱۳۸۴۴۹۶۸۶


فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.