مشهد - احمد آباد - خیابان قائم - ساختمان گوهرشاد - طبقه 5 (شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 8 شب)

  • English language
  • Arabic language
05138449686 09033747800

خونریزی بعد از کاشت مو

کاشت مو یک عمل جراحی غیر تهاجمی است که باعث رویش موهای کاملاً طبیعی و دائمی خواهد شد. کاشت مو موثرترین و تنهاترین روش بازیابی موهای ریخته شده و طاسی است.
هر چند روش‌های جدید و نوظهور کاشت مو بسیار کم تهاجمی و کم خطر هستند اما مانند سایر عمل های جراحی متعاقبا دارای مختصر عوارض جانبی و زود گذر هستند . یکی از عوارض طبیعی پس از کاشت یا پیوند مو خونریزی بعد از کاشت مو در نواحی کاشت و همچنین بانک مو است که خونریزی در این نواحی کاملاً طبیعی و موقتی است . با کلینیک زیبایی پوست و مو دنیز همراه باشید تا درباره علل و راههای درمان خونریزی پس از کاشت مو بیشتر بدانید.

خونریزی بعد از کاشت مو و دلایل آن

توجه داشته باشید که وضعیت زخم‌ها و روند بهبودی آن در هر فرد متفاوت است و بسته به شرایط بدنی فرد متغیر است. خونریزی پس از پیوند مو اگر به اندازه طبیعی و معمول بوده باشد، می تواند حتی روند بهبودی را هم سرعت ببخشد و مفید هم باشد چرا که مقدار کمی خونریزی در محل کاشت می تواند مانند یک چسب بخش پیوندی را سر جایش نگه‌ دارد.

مقدار زمان خونریزی بستگی به روشی که برای کاشت مو انجام می شود، متفاوت است. به طور مثال در روش پیوند FUT خونریزی‌ها شاید تا ۲ هفته ادامه دار باشد که همهٔ این مراحل بخشی از روند طبیعی بهبودی هستند و جای نگرانی وجود ندارد.

راههای درمان و کاهش خونریزی بعد از کاشت مو

  • در هفته اول برای کاهش و قطع خونریزی از کیسه و کمپرس یخ استفاده کنید. خیلی توجه کنید که از قرار دادن کیسه یخ به طور مستقیم روی محل کاشت مو اجتناب کرده و فقط روی پیشانی یا قسمت پشت سر بگذارید بدین صورت که روی محل پیوند یک گاز استریل قرار داده و کمپرس سرد را هر یک ساعت به مدت ۱۰ دقیقه روی محل بگذارید.
  • زخم‌ها را دستکاری نکنید و اصلا نباید خون خشک شده روی زخم را با ناخن یا هر چیز دیگری جدا کنید چرا که همین خون های خشک شده روند بهبودی را سریعتر می کند.
  • کارهای سنگین و ورزش های سنگین که نیاز به فشار آوردن زیاد دارد، و همچنین حرکات سریع و سرفه‌ های شدید و خم شدن زیاد و برداشتن اجسام از روی زمین را کاهش دهید.
  • خارش پس از کاشت و پیوند مو طبیعی است پس سعی کنید به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز سر خود را نخارانید.
  • از مصرف کافئین، الکل، غذاهای تند، سیر و مولتی‌ویتامین‌ها خودداری کنید ضمن اینکه عدم رعایت مراقبت های لازم بعد از پیوند مو باعث بروز خونریزی بیشتر و گاها شولانی تر می شود.
  • از مصرف داروها و غذاهای رقیق‌کنندهٔ خون خودداری کنید. مصرف داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن باعث افزایش ورم و خونریزی در ناحیه کاشت می شود.
  • برای کاهش ورم و خونریزی بعد از کاشت مو سعی کنید سر خود را بالا نگه‌ دارید و حدالامکان باید تا یک هفته در حالت نیمه نشسته بخوابید و استراحت کنید.

فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.