مشهد - احمد آباد - خیابان قائم - ساختمان گوهرشاد - طبقه 5 (شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 8 شب)

  • English language
  • Arabic language
05138449686 09033747800

مزو و تقویت مو

امروزه به دلیل آب‌وهوای نامناسب، استرس، اختلالات خواب، محیط و تنش زیادی که در زندگی وجود دارد، افراد اکثرا دچار مشکلاتی بخصوص در زیبایی و موهای خود می‌شوند. مو جزو اولین قسمت‌هایی از بدن است که تحت‌تأثیر تغییرات ذکر شده قرار می‌گیرد.
جلوگیری از مشکلات مو، همیشه آسان‌تر از درمان آن است. بااین‌وجود اکثر افراد هنگامی متوجه آسیب جدی موهایشان می‌شوند که موهایشان شروع به ریزش می‌کند. یکی از راه‌حل‌های تقویت و مراقبت از مو و جلوگیری از ریزش آن، استفاده از روش مزوتراپی است که در این مقاله راجع به آن توضیحاتی خواهیم داد.

برای اینکه به ارتباط مزو و تقویت مو پی ببریم باید بدانیم مزوتراپی چیست و چه مزایا و تأثیری بر موهایمان دارد؟

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی مو، تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی، گشادکننده‌های عروق پوست سر، اسیدهای آمینه و مواد موردنیاز دیگر برای رشد و تقویت مو است.

اما چرا مزو؟ پوست سر از سه‌لایه بالایی، میانی و تحتانی تشکیل شده است و مزوتراپی بر روی لایه میانی پوست به نام درم انجام می‌شود. چون لایه میانی پوست شامل فولیکول‌ها و ریشه مو می‌شود، به همین دلیل برای تحریک و تأثیر مستقیم بر روی ریشه مو باید تزریق در این ناحیه انجام شود. برخی از افراد که از روش‌های روغن درمانی، استفاده از ماینوکسیدل و ماساژ برای رشد موهای خود استفاده میکنند توجه داشته باشند که فقط لایه فوقانی پوست را تحریک می‌کنند که ساقه‌های مو در آن قرار دارد. به همین دلیل است که جواب مطلوبی از عملکردشان نمی‌گیرند.

چون برای تزریق، کوکتلی (ترکیبی) از مواد بسته به شرایط افراد و نیازشان تهیه می‌شود؛ بنابراین باید بدانید که مشکل و بیماری‌تان چیست و به چه هدفی می‌خواهید مزوتراپی انجام دهید. ترکیبات موجود در کوکتل، برای هر فرد متفاوت و باتوجه‌به نیازش تهیه می‌شود.

با تزریق کوکتل به لایه درم:

  • فعالیت غدد چربی کاهش می‌یابد
  • جریان خون و اکسیژن‌رسانی افزایش می‌یابد
  • رشد مو افزایش‌یافته و موها پرتراکم‌تر می‌شوند
  • موها صاف و درخشنده می‌شوند
  • شوره سر از بین می‌رود و از همه مهم‌تر ریزش مو متوقف می‌شود

همه این نتایج کاملاً طبیعی است زیرا شما مستقیماً به ریشه و فولیکول موهایتان مواد موردنیاز رشد و تقویتش (ویتامین و مواد معدنی و آهن و…)  را می‌رسانید.

انواع کوکتل‌های مورداستفاده در مزوتراپی به‌صورت زیر است:

کوکتل‌های آلوپاتیک

این کوکتل‌ها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن و گشادکننده عروق هستند. چون این کوکتل‌ها غنی از مواد موردنیاز مو است به‌سرعت مشکل را برطرف می‌کند و بیشتر برای درمان ریزش مو بکار برده می‌شود.

کوکتل هومیوپاتی

این کوکتل‌ها حاوی عناصر گیاهی هستند که با آب ترکیب شده‌اند. در این کوکتل‌ها مواد شیمیایی و روغن وجود ندارد. این ترکیبات باعث تقویت ریشه و فولیکول مو شده و به بهبود عملکرد رشد مو کمک می‌کند. بیشتر برای افرادی که می‌خواهند موهای زیبا داشته باشند مورداستفاده قرار می‌گیرد و تأثیر آن به‌مرورزمان قابل‌مشاهده است.
همان‌طور که ذکر شد مزوتراپی روشی عالی برای داشتن موهای زیبا، با تار موهای ضخیم است. البته برای انجام مزو حتماً پیش متخصص بروید تا نتیجه بهتری از مزو و تقویت موهایتان بدست بیاورید.


فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.