مشهد - احمد آباد - خیابان قائم - ساختمان گوهرشاد - طبقه 5 (شنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 8 شب)

  • English language
  • Arabic language
05138449686 09033747800

کاشت مو از ریش به سر

شهر مشهد پس از تهران بزرگ ترین کلان شهر ایران به شمار می رود. کلان شهر بودن شهر مشهد باعث شده که فعالیت های پزشکی بیش از پیش در این شهر افزایش یابد. ساخت بیمارستان ها و کلینیک ها در سال های اخیر سطح علم پزشکی شهر مشهد را بالا برده است. یکی از سوالات متداول متقاضیان کاشت مو در مشهد این است که آیا امکان کاشت مو با استفاده از مو های بدن، به ویژه ریش، وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم، بله. البته تعداد گرافت ‌های برداشت شده از نواحی بدن، مثلا قفسه سینه یا صورت، محدود هستند. در این مقاله می‌ خواهیم به بررسی کاشت مو از ریش به سر بپردازیم.

 

چرا از موی ریش به جای مو های سر استفاده می ‌شود؟

بهترین موهایی که می ‌توان برای کاشت از آن‌ ها استفاده کرد، موهایی هستند که در ناحیه‌ پشت سر قرار دارند. اما برخی از متقاضیان کاشت مو، در این ناحیه تراکم موی کافی ندارند و نمی ‌توان تعداد مناسبی مو از آن ناحیه برداشت کرد. برای این افراد می‌ توان کاشت مو از بدن و ناحیه ریش را استفاده کرد.

اصولا موهای ناحیه زیر ریش، بیشتر از سایر نواحی بدن از لحاظ ظاهری به موهای سر شباهت دارند و از آن جایی که موهای ریش عمدتا به ریزش مو حساس نیستند، در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد تعداد فولیکول های قابل پیوند ریش کافی است، می تواند بانک موی مناسبی برای متقاضیان با ریزش موهای وسیع باشد و کاشت مو با استفاده از روش BHT یا کاشت مو از ریش به سر انجام گیرد.

در کلینیک تخصصی دنیز که یکی از بهترین کلینیک کاشت مو در مشهد می باشد، همواره متخصصین کاشت، موهای مورد نظر برای کاشت از ریش را در صورتی انتخاب می کنند که بالاترین شباهت ساختاری و ظاهری با موهای سر متقاضی داشته باشد، تا بدین ترتیب نتایج نهایی، کاملا طبیعی به نظر برسد.

 

نحوه انجام کاشت مو از ریش به سر

روش BHT یا کاشت مو از ریش به سر مانند هر عمل جراحی کاشت مو دیگری، از سه مرحله برداشت، آماده سازی و کاشت گرافت ها تشکیل می شود که در ادامه به شرح این مراحل می پردازیم.

 

مرحله‌ برداشت

تا حدود ۱۵۰۰ گرافت می‌ توان از ریش برداشت کرد. البته در صورتی که ریش شما به اندازه‌ کافی پرپشت باشد. گرافت ‌ها در کاشت مو از ریش، معمولاً از ناحیه‌ زیرین فک (گردن و زیر چانه) برداشت می ‌شوند تا به زیبایی صورت شما آسیبی نرسد.

 

مرحله‌ آماده‌ سازی

نحوه انجام این مرحله از کاشت مو از ریش به سر، بسیار حساس است. چرا که فولیکول های مو در محیط خارج از بدن بسیار آسیب پذیرترند و عدم نگه داری مناسب آن ها می تواند باعث از بین رفتن فولیکول ها شود. لذا پس از استخراج، گرافت ‌ها درون محلول نگهداری ویژه‌ ای قرار می‌ گیرند. در مرحله‌ آماده‌ سازی، کادر درمانی با استفاده از ابزار های بسیار کوچک و دقیق در زیر میکروسکوپ، گرافت‌ ها را برای کاشت آماده می ‌کنند.

 

مرحله‌ کاشت

پیش از شروع کاشت، خط رویش مو توسط جراح به طور دقیق طراحی شده تا نتیجه‌ کاشت طبیعی به نظر برسد. سپس در این مرحله جراح به کمک پانچ، سوراخ‌ هایی روی سر ایجاد می‌ کند و گرافت‌ های آماده ‌سازی شده را به کمک انبرک بسیار کوچکی درون این سوراخ ‌ها قرار می‌ دهد.

 

در مقاله بعدی به مزایا و معایب کاشت مو از ریش به سر خواهیم پرداخت.


فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.